Vyšívání – Květinové mandaly

V polovině října přibyla do e-shopu nová sada vzorů, o které jsem tak nějak (opět) nestihla informovat. Podzim je tradičně časově asi nejnáročnějším obdobím, a tak to občas vedu ne úplně systematicky;-) A upřímně řečeno, táhne se to pak se mnou až do vánoc…

Pokud jste členkami STGN klubu, nebo alespoň sledujete vzory, které se tam každý měsíc objevují, tak tyto květinové mandaly už budete znát. Postupně jsem je tvořila jako měsíční příspěvky pro tento klub. Až se jich nasbíralo 10 a odezněla chráněná doba pro exkluzivitu STGN vzorů, tak jsem se rozhodla je zkompilovat do jedné sady, která bude dostupná pro všechny zájemce.

A nadšení zájemci se ozvali hned po uvedení vzorů do prodeje, což mi vždycky udělá velkou radost. Těším se, až uvidím první hotové projekty.

Jako už tradičně prodeji vzorů předcházelo „testování na lidech“ – tedy prodej hotových aplikací s těmito motivy. Na tom vždycky nejlíp poznám, zda se výšivky líbí nebo ne, a tady byla odezva jasná.

Když jsem se pro sebe pokoušela rozklíčovat, proč zrovna tento typ vzorů je tak oblíbený, tak jsem si uvědomila, že je to tou zvláštní kombinací květinových elementů, které se opakují s geometrickou přesností. Motivy jsou romanticky květinové, ale zároveň tak nějak souměrně uspořádané.

 

No a kromě toho se vám budou i velmi pohodově vyšívat. Nemají totiž moc barev, proto nemusíte sedět u stroje a pořád vyměňovat nitě. Než se vyšije první a největší díl motivu – zelené lístky – můžete si klidně od stroje odskočit a dělat něco jiného. Pokud budete mít správně vyztuženo, zvolenou správnou jehlu a kvalitní nitě, tak stroj bude spokojeně vrnět a vyšije prvních pár tisíc stehů bez zastavení, skoků či odstříhávání.

A v souvislosti s těmito obrázky musím zmínit, že dostávám neustále dotazy na to, jak vyrábím své aplikace. Už jsem před časem slíbila, že na to téma sepíšu e-book nebo nějakou formu návodu, ale bohužel na to zatím nebylo dost času. Neumím to udělat jen tak zlehka v pár bodech, mám toho ke sdílení za ty roky víc a pokouším se to nějak smysluplně sepsat, ale moc rychle mi to nejde…tak prosím vydržte, věřím, že to bude stát za to.

Už jsem kdysi psala v jednom článku, že testovací výšivky a různé šicí a vyšívací techniky obecně ráda zkouším na zbytcích látek, ze kterých pak ještě něco užitečného šiju. A že nejlepší jsou pro tyto účely polštáře, těch totiž nikdy není dost.

Na tomto jsem vyzkoušela, jak vzory vypadají ve zjednodušené barevné variantě přizpůsobené látce.

A na tomto polštáři jsem zase neplánovaně vyzkoušela některé z věstavěných stehů mého šicího stroje. Když si člověk pohraje s napětím horní a spodní nitě, tak lze hodně dobře imitovat vyhlášenou techniku sashiko. Kdybych jako spodní nit použila nějakou silnější nit nebo tenší přízi, byl by efekt ještě lepší. To jsem zase po letech objevila Ameriku! Stroj mám už tak dlouho, a toto mě nikdy nenapadlo. Vzniklo to tedy trochu spontánně, za běhu, tak kvalita není úplně top, trošku se stydím. Příště lépe a rovněji!

Jinak pokud jste náhodou šicí začátečník, připomenu svůj loňský článek s fotonávodem, jak všívám zip do polštářů. Možná se někomu bude můj způsob hodit, dostala jsem spoustu krásných ohlasů, ze kterých mám radost.

A jako obvykle, i u této sady si můžete nejdřív vyzkoušet kvalitu výšivek tím, že si stáhnete vzor zdarma (klik sem).

V době, kdy píšu tento článek, už mám skoro dokončený další vyšívací set, tak se budu opět brzy těšit.

Do té doby přeju příjemné šití a vyšívání.