Vyšijte si tygříka

Vyšijte si tygříka

Tak dlouho jsem dokončení této sady aplikací odkládala, až ji poptala jedna ze zákaznic, a pak jsem nasadila turborychlost, a najednou to šlo.

Ovšem finální umístění na stránky mi opět trvalo, takže oficiálně píšu o nových výšivkách ze sady Džungle 13×18 až dnes.

Pokud jsou vám tyto zvířecí tlamičky povědomé, tak máte dobrou paměť, jedná se o variaci oblíbené sady Džungle, tentokrát pro větší rámečky.  A přijde mi, že v této velikosti jsou mnohem lepší, některé detaily lépe vyniknou.

Sada obsahuje deset zvířátek, z toho jeden design je k dispozici ke stažení, pokud si chcete před nákupem vyzkoušet kvalitu výšivky. Výšivku stáhnete klikutím SEM. Potřebujete stroj, který má minimální velikost rámečku 13×18 cm.

Na výšivku jsem použila chlupatý wellsoft. Nezapomeňte při vyšívání s materiálem, který má delší vlas nebo jakkoliv vystupuje do prostoru, tedy kožešiny, froté, samet a podobně, vždy použít na povrch rozpustnou folii. Ta zajistí, že vlákna nebudou nepěkně vystupovat ze stehů.

I když tedy přiznám se, že tohoto lvíčka z kombinace kojeneckého plyše a fleecu jsem vyšívala bez folie, a je úplně v pohodě. Vždy záleží na konkrétním materiálu, pokud je vlas velmi krátce střižený, tak se to obejde i bez zakrytí.

Totéž pan a paní Sloníkovi, kteří jsou vyšití na microfleecu větší gramáže, ani tady nebyla folie nutná.

Toto tričko jsem musela vylovit z hlubokého archivu, šila jsem ho už hodně dávno. Rukávy a proužkovaný průkrčník jsou z úpletu od Lillestoff, nádherně modrý jednolíc byl z Batani.

A tuto tašku tvořila zákaznice, která si větší velikost aplikací vyžádala. Vždycky moc ráda vidím praktické využití mých výšivek. Tašku se lvíčkem a také spoustu dalšího originálního vyšívaného zboží najdete na těchto stránkách.

A tady je plnobarevná varianta bílého tygra výše. Na aplikacích miluju, že při vyšívání teprve „rozkvétají“ pod rukama. Dopředu úplně přesně nevíte, jak budou vypadat. Klasickou výšivku si můžete vizualizovat ve vyšívacím programu, nastavit si dopředu přesné odstíny, ale při vyšívání aplikací si látky sice připravíte, seskládáte dohromady s nitěmi, aby se barvy co nejlépe vyladily, ale pak je to vždycky trochu překvapení. A čím větší/výraznější vzor se použije, tím větší překvápko to může být. Já ráda pracuju s jemnými potisky, a obzvlášť výborné jsou na aplikace batiky. Vzor málokdy ruší, přitom dodává tak trochu 3D efekt.

Občas čtu, že se někdo bojí vyšívat vícebarevné aplikace. Tak prosím, nebojte se, vůbec nic na tom není, jen jednoduše následujete návod, který dostanete při zakoupení vzorů. Vypadá nějak takto:

A pokud s aplikacemi nemáte ještě vůbec žádnou zkušenost, tak určitě nejdřív nakoukněte na tento názorný fotonávod.

To je k nové sadě vše, pokud budete některý z designů vyšívat, určitě se pochlubte fotkou. Hlavně se těším na ty úžasné varianty tygříků!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *