Návod na mikinošaty Hide Away z Ottobre 2/2017

Návod na mikinošaty Hide Away z Ottobre 2/2017

Dneska jsem se konečně odhodlala k realizaci projektu, který jsem měla v plánu už dlouho, a pořád jsem ho nějak odkládala. Jenže teď je pro tento střih ten úplně přesně pravý čas!

Tak prudký skok z léta do podzimu, jaký přišel v září, jsme asi nečekali, a pochybuju, že by se někomu z nás líbil. Přece by správně mělo nejdřív přijít babí léto, abychom si postupně zvykali na chladnější rána a teplé ponožky večer u televize nebo u knížky, a ne že to venku vypadá jak v listopadu a přemýšlíme, jestli by fakt bylo trapné vyjít ven v zateplené bundě, když pocitově je to přesně to, po čem toužíme.

V minulosti měl obrovský úspěch překlad návodu na ikonický softshellový kabát z Ottobre 2/2015, tak mě už před časem napadlo, že bych mohla přeložit návod na další veleúspěšný střih, a to mikinošaty Hide Away z teplákoviny z oblíbeného Ottobre 2/2017.

Šaty jsou tedy v časopise vedeny jako mikina, ale její délka je prodloužená (84 cm), takže může posloužit jako delší mikina přes legíny, minišaty nebo prostým prodloužením délky i jako běžné šaty. A moji myšlenku to aktuální počasí ještě akcelerovalo, navíc aktuálně se zdá, že obdobným mikinošatům propadla půlka světa, ze všech možných stran se hrnou fotky a u nich ódy, jak je to ve stávajícím počasí ten nejlepší možný kousek oblečení.

Šaty na ušití nejsou složité, největší výzvou můžou být všité kapsy, a s těmi vám perfektně pomůže užitečný ilustrovaný návod přímo od Ottobre Design©, který si můžete stáhnout kliknutím SEM. Nelekněte se, text návodu je finsky, ale fotografie jsou dostatečně názorné, takže zcela postačí.

Níže je uvedená spotřeba materiálu (teplákovina, pružný lem, výztuha) pro jednotlivé velikosti.

Stejně jako u návodu na softshellový kabát, i tady upozorním, že šití podle psaného návodu nemusí být pro každého. Já třeba podle psaných instrukcí vůbec šít nedovedu. Než pochopím, jak je text míněn, třikrát rychleji si na postup šití přijdu sama. Navíc návody z Ottobre jsou tak trošku proslulé svou úsporností. Ale někdy popis pomůže třeba jen v tom, že nemusíte promýšlet správný sled šicích kroků a vyjdete z navrhovaného postupu nebo jindy se můžete zaseknout na některém z šicích kroků a i ne úplně podrobný návod stačí, aby se vám tzv. rozsvítilo a pak už víte, jak dál.

Jeden tip k vyzkoušení: pokud chcete šaty delší, zkuste namísto prodlužování délky předního a zadního dílu prodloužit spodní lem, aby byl skutečně velmi široký. Šaty tak získají odlišnou a zajímavou siluetu. Pokud jste jako já a rády střih využíváte opakovaně, tak tohle je dobrý způsob, jak mít nějakou změnu s minimálním úsilím.

Naopak když střih zkrátíte pod kapsovým váčkem, máte super mikinu.

Na internetu se dá vygooglit spousta zajímavých variant tohoto střihu pro inspiraci.

Takže pokud jste se do šití těchto teplákových mikinošatů, pro které lze mimochodem použít i jednolíc či žebro, nebo naopak teplý warmkeeper, doteď ještě nepustily, můžete si níže napsat o překlad návodu.

A pokud skvělé Ottobre 2/2017 doma ještě vůbec nemáte, můžete to dohnat teď, pro čtenářky blogu je TADY speciální nabídka za zvýhodněnou cenu. Tak příjemné šití!

    PRO ZASLÁNÍ NÁVODU:

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *