Červnové šití

Červnové šití

Nadpis článku je asi zbytečně ambiciózní, protože jak se znám, tak z červnového šití může být mrknutím oka šití třeba srpnové. Nedělá mi problém projekt začít, potíže mám s dokončením. . .

Umím šít hodně rychle, už jsem tady v některém z předchozích příspěvků psala o tom, jak jsem si odpoledne vždy kupovala látku a druhý den jsem šla do školy v hotovém výrobku. Ale už to není co to bývalo, teď už jsou takové rychlovky spíše výjimkou a obvyklejší je, že projekt nadšeně začnu, a není třeba ani moc složitý, takže je to práce opravdu na pár hodin, ale nechám se od něj často odtáhnout něčím jiným a pak jsem sama překvapená, že utekl měsíc, ani nevím jak, a pořád to mám ve stadiu rozpracovanosti.

Tak se sama nechám překvapit, jak mi to půjde tento měsíc.

Rozpracované mám dvě věci. Obě jsou relativně rychlovky. Ale znáte to, do plánů pořád něco zasahuje, nejčastěji život;-)

Pro sebe mám rozešité jednoduché domácí šaty podle stejného střihu, jako tričko, o kterém jsem psala tady.

Střih je jednoduchý, rychlý na ušití a vyhovuje mi kombinace dvou látek, protože hodlám využít látku z archivu, které nemám dost na celou délku šatů. Látka je hodně barevná, tak jí prospěje, když ji trošku „srazím“ černým sedlem.

Momentálně šatům už k dokončení moc nechybí, pouze olemovat rukávy a výstřih. Trošku jsem se na tom zasekla, promýšlím variantu prošití okrajů červenou nití na coverlocku anebo nějakými ozdobnými stehy na šicím stroji. A jako vždy – když má člověk na výběr hodně variant, tak to akorát zdržuje!

Druhým rozešitým projektem jsou šortky pro dceru. Od loňska z většiny šortek vyrostla a počasí je takové, že se pomalu nedá chodit v ničem jiném, tak je potřeba rychle doplnit šatník. K mému překvapení už zase (nebo ještě pořád?) frčí takové ty sportovní kraťasy se  zaoblenými okraji, které se nosily i v mém dětství. Teď se tedy šijí v zajímavějších variantách, než naše klasické červené s bílými lemy;-)

Ale rozhodla jsem se nakonec pro klasiku s lemy, jen v trochu  zajímavějších barvách. Mám nasyslený nádherný růžovo-oranžový neonový micropeach z Batani a lemy v neonové žlutozelené k němu vypadají skvěle.

Trochu jsem bojovala se střihem. V osvědčeném Ottobre jsem bohužel nenašla příslušný střih v potřebné velikosti, dcerunka se nám nějak vytáhla, tak jsem se chystala na zvětšení střihu z Ottobre 3/2014.

Tyhle šortky jsou perfektní, přesně to, co jsem potřebovala, a zvětšování tak jednoduchého střihu není problém. Ale na poslední chvíli se mi podařilo najít střih zdarma v .pdf u Purl Soho, tak jsem si ušetřila práci a z Ottobre střihu si „půjčím“ jen kapsy.

Tak teď jen najít čas na dokončení projektů, aby z toho bylo opravdu ČERVNOVÉ šití. . .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *