Žhavá novinka – Ottobre Family

Těžko uvěřit, že jsem tady na blogu nenapsala žádný nový příspěvek už víc než rok! Ale někdy tak prostě život plyne, člověk se dostane do vleku úkolů, událostí, strarostí rodinných, zdravotních i pracovních, a plynou dny a týdny a najednou je rok pryč. Jistě to znáte také.

Od mého posledního příspěvku uběhla nejen spousta času, ale přišla také spousta novinek. Neuvedla jsem tu žádné z nových dětských ani dámských čísel, což je škoda, ale mám aspoň motivaci takovouto dlouhou odmlku už nikdy neopakovat. A k těm promeškaným číslům se možná průběžně budu vracet, je v nich tradičně spousta zajímavého obsahu a inspirace pro šití.
Ale zpět do současnosti. Když jsem tady před rokem nadšeně psala o slíbené novince rok nadcházející – rodinném čísle – přišel mi termín jeho edice v listopadu 2017 jako událost vzdálená snad několik světelných let. Rok! To je přece strašně dlouho, tak dlouho čekat nevydržím(e). A zpětně to vypadá spíš jak pár mrknutí oka než 12 měsíců a nové číslo už je tady.
Oficiálně časopis vychází 10. 11. 2017, v e-shopu už je možné si ho objednat a předplatitelé už ho možná mají i doma.

Takže malá recenze ode mne. Dovolím si být subjektivní. Sice jako obchodník bych měla vychvalovat prodávané zboží až do bezvědomí:-), ale protože od svých dětských let šiju a látky a oblečení tvoří elementární součást mého života, tak i po letech stále Ottobre vnímám více jako jeho uživatel a zákazník, než jako jeho prodejce.
Obsah časopisu: toto číslo tvoří celkem 20 modelů. Rozsahem a tedy i cenou odpovídá dámskému číslu. Jak bylo slíbeno v edičním plánu, náplň je zaměřena na celou rodinu. Nejvíce modelů je pánských, byla po nich už dlouhé roky velká poptávka a pár kousků, které se podařilo sem tam propašovat do dětských čísel, zájem rozhodně neuspokojilo.

Takže v tomto čísle najdete vše potřebné pro pánský základní šatník. Jsou zde klasické kalhoty s kapsami i kalhoty džínového střihu, několik verzí různých trik a mikin, propínací bunda, košile a jako bonus dokonce spodní prádlo a župan. Vše ve velikostech 46-56, některé modely až do velikosti 60. Dle mého názoru – super! S jedním číslem ošatíte každého muže ve své rodině, ať už proto, že pánové třeba chodí neradi nakupovat, mají postavu vyžadující úpravy střihu, chtějí originální oblečení nebo prostě jen proto, že vy rády šijete a současná nabídka látek je tak úžasná, že je těžké odolat. Nebo je vám líto vyhazovat peníze za nákupy oblečení, které se po pár vypráních zkrátí, zkroutí, ožmolkuje.

Kromě pánských modelů najde v čísle i šest dámských modelů začínajících od velikosti 32 pro velmi drobné ženy nebo třeba dívky v přechodovém věku mezi dětskými a dámskými velikostmi. K tomu dvoje šaty naopak pro dámy ve větších velikostech do čísla 56. A již zmíněný župan v univerzálním provedení pro muže i ženy ve dvou variantách – s légou či kapucí ve velikostech XS-3XL. Takže úplně pro celou rodinu.

Pokud mám číslo zhodnotit, nazvala bych ho takovým „must have“ – jakože je to něco, co člověk musí mít. Původně mě sice nějak neoslnilo, ale čím víc se na modely dívám, tím větší přínos tam vidím. Je tam pro muže opravdu všechno, tedy snad kromě saka a kabátu, ale jinak s jedním časopisem ušijete kompletní garderóbu a jedná se hodně neutrální modely, žádné výstřelky, na které se za dva roky nebudete moct ani podívat. Jsou to takové stálice a jsem si jistá, že s jiným, aktuálním výběrem látky, budou střihy v pohodě použitelné i za pět, nebo třeba za deset let.

Psala jsem, že budu v hodnocení subjektivní, tak asi očekáváte i nějakou negativní poznámku. Jednu mám, takovou tradiční. A to je výběr manekýn/ů. Už několik let nechápavě kroutím hlavou nad některými modelkami v dámských číslech Ottobre. Většinou mají hodně daleko do našich představ o typických Finkách;-) Osobně jsem ráda, že jsou v časopisech k dispozici modely i ve větších velikostech, konec konců ideální postavu nemá zrovna majoritní část populace. Ale některé prezentace by mne od nákupu časopisu spíš odradily než navnadily. Asi víte o čem mluvím. Teď jsem byla zvědavá na urostlé, sportovní Finy předvádějící pánské modely. Jako nadšená fanynka hokeje a lyžařských sportů jich v televizi při přenosech vidím spousty, nejen v závodních dresech, ale i v hledištích, žádní taťkové s půllitry piva. Bohužel, do Ottobre se neprobojoval ani jeden takový typický Seveřan;-) Takže si k šití budu muset aspoň v televizi pustit nějaký ten hokejový přenos na pokochání…

A jak se nové číslo líbí vám? Který model vás zaujal? Napište dole do komentářů.

Mně osobně udělal radost střih na župan a už jsem ve fázi plánování. Váhám mezi měkoučkým zachumlávacím županem z wellsoftu nebo elegantním „chic“ župánkem z hedvábí. Dám potom vědět, která varianta zvítězila.

Původní příspěvky byly převedeno z domény blog.cz programem blogcz2WPMartin Rybenský 2017).

2 komentáře: „Žhavá novinka – Ottobre Family

  1. Děkuji za rychlé dodání časopisu. Moc se mi tam líbí střih na mikinu, trenýrky i trička jsou pěkná. Dámské modely jsou takové nijaké, ale hodí se také. Jen mi vadí ta lebka na nožce modelky asi jsem konzerva, ale toho tetování je na mě moc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *