Vyšívání: nový set Květiny 4

Vyšívání: nový set Květiny 4

Před měsícem jsem tu psala, že úplně tragicky zanedbávám informace na blogu o vyšívání, a teď se opět blíží vydání očekávaného článku o novém Ottobre, tentokrát je to jarně/letní vydání pro ženy, a já jsem si opět uvědomila, že jsem tu pro příznivkyně rychlých jehel nenapsala o nové vyšívací sadě. Tak aspoň v rychlosti.

Po mnoha letech jsem se rozhodla navázat na původně úspěšné sety květinových výšivek, z nichž z nějakého důvodu ale pouze Květiny 1 jsou na českém e-shopu. Zbývající dva sety najdete tady a tady. Ale slibuju, že to brzy napravím a doplním je do e-shopu.

A tak jsem udělala kompilaci z mých květinových designů původně tvořených pro zaniklý STGN klub.

Deset originálních výšivek z mé dílny najde své uplatnění na mnoha projektech. Nebudu k tomu psát moc komentářů, fotky stačí, jen musím říct, že mě to po dlouhé době strašně bavilo. Napadaly mě pořád další projekty na využití vzorů, až jsem to musela stopnout, jinak bych novou sadu v životě nedala do prodeje a pořád bych něco šila. Což konec konců je i tak trochu pravda, ještě pořád mám na stole dva vyšité projekty, které nejsou hotové.

Tradičně jsem některé z designů využila na aplikace:

A zkusila jsem některé z aplikací vyladit do béžovo-starorůžových tónů a použít lněnou tkaninu:

Je zajímavé, jak vzor úplně jinak vynikne, tyto růže jsou nahoře v meruňkových odstínech a na první pohled vás ani nenapadne, že se jedná o stejný vzor:

Další vzor, který ještě není zrealizovaný do podoby hotového projektu:

A naopak tato rouška už má svého majitele a do e-shopu jsem vyšila další, aby byla k dispozici pro nového zájemce.

Často zdůrazňuju, že bílá výšivka na bílém podkladu je díky viskózovým nitím s vysokým leskem krásně vidět, a tady je důkaz:

Pokud se bojíte vyšívat na jemnější tkaniny, například na jemný kapesníkový batist, tak vůbec není důvod. Spousta odborníků i „odborníků“ vám bude radit různé speciální výztuhy, ale já si po 27 letech vyšívání stále vystačím se třemi základními. Konkrétně na kapesník úplně v pohodě stačí trhací nažehlovací vlies. Po vyšití přebytky vliesu odtrháte, a to, co zůstane pod vzorem, postupně  praním změkne, takže kapesník se dá dokonce i používat ke svému účelu.

Opakováním jednoho vzorů pomocí takzvané funkce „rohování“ v Embirdu jsem vyšila rychlou lněnou prostírku. Já už si moc na tento styl nepotrpím, ale k babiččině porcelánu to prostě sedí. Mimochodem, lněná látka je z Batani.cz, toto konkrétně je odstín růžovobéžová, a je super, má takový správný pudrově růžový odstín.

Doufám, že se vám nové vzory líbí, tady je náhled celého setu. V e-shopu ho najdete tady.

Pokud mé designy využíváte pro své projekty, zašlete mi prosím fotky. Moc ráda se podívám a také je moc ráda posdílím pro inspiraci s ostatními.

Ať se Vám všem dobře vyšívá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *