Vítejte

Vítám vás na mém blogu, zaměřeném na šití a vyšívání, zejména na šití podle časpisu Ottobre.

Nejdřív pár slov o mně: látky a nitě, to je moje celoživotní láska. Začala jsem klasicky šitím na panenky, asi od šesté třídy jsem začala šít oblečení na sebe. Zpětně mé výtvory vzbuzují samozřejmě pousmání, ale nedostatek znalostí a praxe jsem nahrazovala entuziasmem. Později jsem se nadchla pro strojovou výšivku a otevřel se mi úplně nový svět. Časem se z koníčka stala práce, i když svou původní práci v oboru, který jsem vystudovala, jsem si ponechala, a tak už skoro dvacet let sedím jedním zadkem na dvou židlích. Někdy je to zábava, někdy je to na Chocholouška.

V roce 2009 se mi dostal do rukou časopis Ottobre a začala nová etapa mého kreativního života. Nejdřív jsem si ho kupovala jako běžný zákazník a pak jsem zvláštní shodou okolností (asi osud) dostala nabídku na zastoupení firmy Ottobre pro český trh. Časopis se začal okamžitě prodávat, získal si mnoho příznivců a další stále přibývají. Důvod je prostý – časopis je prostě skvělý. Pokud čtete tento článek, pravděpodobně jste na něj narazili právě přes moje prodejní stránky, přesto pokud časopis neznáte, můžete se na něj podívat na e-shopu či na mém profilu na Fler.

Asi všichni zákazníci jsou na první pohled trochu zaraženi cenou, která se může zdát vysoká. Ale pokud si dobře prohlédnete obsažené střihy, zjistíte, že je naopak velmi příznivá. Každý model je v několika velikostech, takže s vaším dítětem nebo s vámi „poroste“. Modely jsou velmi nadčasové, takže klidně můžete šít i podle deset let starého čísla. Investice do časopisu tedy není krátkodobá. Postupně si můžete vytvořit kompletní kolekci všeho, co pro sebe či vaše děti potřebujete; co si jen vymyslíte, to v některém z čísel najdete. Chcete plavky pro holčičku? Jsou tam. Lacláče pro kluka? Není problém. Dupačky? Plenky? Bodýčka pro miminka? Zimní kombinézu? Letní klobouček? Stačí prolistovat pár čísel a najdete. Nějaké cool triko pro puberťáka? Tuniku a legíny pro školačku? Nebo sváteční oblečení na výjimečné příležitosti? To vše v časopisech je. Teď budete šít podle aktuálního čísla pro vaše dítě a za pár let ze stejného čísla budete vytahovat střihy pro druhého potomka. Pro sebe můžete podle časopisů vybudovat celou základní garderóbu a potom už jen doplňovat módní novinky. Dámské střihy jsou zahrnuty v mnoha velikostech, od č. 34-52, takže si vybere skutečně každý. Na rozdíl od jiných časopisů zde často uvidíte modely předváděné i ve větších velikostech, takže pokud vaše rozměry nejsou právě modelkovské, uděláte si podle fotografií lepší představu, jak by vám daný střih mohl sedět. Pro muže sice extra číslo nevychází, ale v několika číslech jsou obsažené i pánské modely.

Za hlavní devizu časopisu rozhodně považuji to, že střihy sedí. A toto pozitivum zdůrazňují všichni zákazníci, kteří již se střihy udělali vlastní zkušenost. Postupně jsem přešla ze známé Burdy již výhradně na Ottobre, protože Burda mi připravila pár zklamání, když halenka střižená podle správné velikosti nešla přes prsa dopnout nebo nebo když dětský kardigan sahal do pasu a jeho rukávy skoro po kolena.

Negativem snad může být jen to, že časopis nevychází v češtině. S ohledem na velikost našeho trhu je to asi pochopitelné. Každému však nabízím možnost konzultace a překladu, pokud si s něčím neví rady. A jak se ukázalo za uplynulé roky, jazyková bariéra nakonec není tak velkou překážkou. Šikovná česká švadlenka spoléhá na vlastní rozum a obejde se většinou i bez doslovného návodu:-)

V tomto blogu budete postupně nalézat drobnosti, týkající se časopisu, které se vám můžou hodit, např. rady při vytahování střihů, velikostní tabulky, informace, jak je to s přídavky na švy, apod. Nebo třeba také mé projekty, šité podle tohoto časopisu. Velmi ráda bych časem vybudovala galerii projektů vás, zákazníků, která bude inspirací pro další šití s tímto báječným časopisem.

Budu se na vás těšit!

Jana (aka Patti)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *