UFO – tričko Delft a kardigan

Víte co je UFO?
Kromě známého pojmu týkajícího se vesmíru se toto označení zažilo i mezi švadlenkami a pravděpodobně i v jiných kreativních oborech. Je to takzvaný „un-finished object“, tedy nedokončené dílo.

Taky jich máte doma několik? Já ano, až jsem začala ztrácet přehled, tak jsem si na ně pořídila štendr. Tak trochu naivně jsem si myslela, že když je budu mít na očích, tak mě to bude víc ponoukat je dokončit. No, jednorázové zlepšení se dostavilo, na štendru visela 4 rozešitá trička a tři z nich jsem v jednom záchvatu organizování dokončila, ale ještě toho tam visí pořád hodně.
Jedno z nedokončených triček bylo tohle jednoduché bílé z viskózy od Hanky BATANI s výšivkou z Emblibrary. Střih je známé triko z Ottobre 2/2013.
 
Tohle triko jsem v původní formě šila jednou, ale ta širší partie přes boky mi moc nevyhovuje, nepotřebuju v těch místech ještě přidávat objem, tak jsem střih upravila, vypasovala a je z něj jeden z mých dvou nejoblíbenějších střihů na triko. Okraje rukávů někdy zakládám, někdy všívám do lemu.

Bílé tričko jsem nešila ani tak z nějakého kreativního přetlaku, jako spíš z musu. Když jsem si před 2 roky nadšeně ušila kardigan z Ottobre 2/2012 v mé oblíbené tmavě modré barvě, až po ušití se ukázalo, že do něj vlastně nemám co nosit, vyjma jednoho trička. Nevím, na co jsem při volbě barvy myslela. Kardigan nosím ráda, proto jsem musela rozšířit portfolio triček, které by se k němu daly nosit.
Když je řeč o kardiganu, je stejně jako tričko ušitý z viskózy z Batani a úžasně se v něm chodí. Viskóza je jemná, chladivá, splývavá a kabátek kolem těla příjemně povlává. Dávám přednost mírně vypasovanému oblečení, kopírujícímu siluetu, tak jsem se obávala, že tento střih spíš přidává kila, ale dle hodnocení blízkých prý ne, prý jak to tak vlaje, tak naopak maskuje:-)


Původní příspěvky byly převedeno z domény blog.cz programem blogcz2WPMartin Rybenský 2017).

1 komentář: „UFO – tričko Delft a kardigan

  1. Tedy UFO mne moc pobavilo, taky jich doma pár mám :-) Momentálně nejvíc přehazuji jedny tříčtvrteční legíny, které bych potřebovala přešít… :-) :-D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *