Střih č. 2 z Ottobre 2/2013

Střih č. 2 z Ottobre 2/2013

Jak naložíte se střihem, jehož proměna v hotový model vás tak úplně nenadchne? Vyhodíte ho do koše a navždy zavrhnete nebo na něm najdete i pozitivní body a ty pak rozvíjíte?

U střihu na tričko z čísla 2/2013 jsem šla druhou cestou a nelituju, stal se z něj můj neoblíbenější střih vůbec!

Střih číslo 2 se stal hitem Pinterestu a šicích blogů extrémně rychle hned poté, co zmíněné číslo vyšlo. Byl využíván ve vyobrazené dvojbarevné kombinaci i v jednoduchém provedení z jedné látky.

Zdroj: www.ottobredesign.com

Zdroj: clairesews.blogspot.com; garnkistlein.blogspot.de

Já jsem jej použila na jednoduché triko z potištěné viskózy a triko z černé viskózy, na kterém jsem si chtěla vyzkoušet nově vytvořenou aplikaci. Stříhala jsem z obou látek najednou, což nebyl úplně dobrý nápad, protože po ušití prvního kusu se ukázalo, že rukávy jsou pro mne krátké a moc otevřené a výstřih široký. Vyšívané tričko jsem tedy následně mírně upravila, do výstřihu i průramků jsem všila lemy, výstřih jsem pak ještě stáhla šňůrkou.

S tričky jsem byla moc spokojená a hlavně byla rychlá na ušití, protože není nutné všívat rukávy. Postupně mi ale čím dál víc vadila přebytečná látka na bocích, která zbytečně rozšiřovala. (Nicméně kdo potřebuje zamaskovat vypouklé bříško, tak je tento střih super, jakož i pro počáteční měsíce těhotenství).

Rozhodla jsem se proto střih mírně upravit – zkrátila jsem délku, zeštíhlila linii pasu a přidala asi centimetr na délku rukávů a zmenšení výstřihu v ramenou a naopak prohloubení v přední části. No dobře, takto napsané to nevypadá jako MÍRNÁ úprava:-) Ale je to troška jednoduchého kreslení, která se mi pak vrátila v mnohanásobném využití střihu.

Až tak mnohanásobném, že jsem si dala práci a spočítala, kolikrát jsem střih využila a trochu jsem se zhrozila – ušila jsem podle něj dvacet! triček a dvě halenko/trika, kde jsem na přední díl použila tkanou látku / satén se vzorem a zadní díl byl klasicky z úpletu.

Takže je asi na čase trošku přibrzdit;-) Ale když ono je šití podle osvědčeného střihu tak rychlé! Za hodinku je hotovo a jak je vidět na obrázcích, nejčastěji jsem střih použila na různě potištěnou viskózu, u které nemá smysl využívat nějaký zbytečně komplikovaný střih.

Nicméně v souvislosti s výzvou #2018MakeNine jsem si udělala přehled projektů dokončených v roce 2017 a byla jsem trochu rozčarovaná z mého stereotypního šití v předchozím roce. Časem na to téma napíšu samostatný příspěvek na blog, rozhodně mám ale pro tento rok impuls začít zase šít trochu pestřeji, ne jen osvědčená trika a pár sukní.

A jaká je vaše zkušenost s tímto střihem? Pokud vám původně na první pohled nepadl do oka a chcete jej teď vyzkoušet, nabízím pro čtenáře blogu 10% slevu na nákup Ottobre 2/2013, která bude platná do 31. 8. 2018. Stačí do poznámky v košíku při objednání napsat „blog1302“, sleva bude odečtena při potvrzení objednávky. A budu ráda, když se potom pochlubíte výsledným produktem.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *