Stará novinka z Ottobre

Stará novinka z Ottobre

Po nějaké době, kdy superoblíbené Ottobre 3/2005 bylo vyprodané, se znovu objevilo pár výtisků.

Pravděpodobně se jedná o časopisy z holandských obchodů a stánků, které vydavatel stáhl k sobě k doprodeji. Počet kusů tedy bude omezený, takže pokud jste o časopis měli zájem, doporučuji s koupí neotálet.

Proč bylo toto číslo tak oblíbené? Vyjma obvyklé sestavy podzimního oblečení ve velikostech od miminek až pro puberťáky tam byly asi tři hlavní taháky:

– modely pro kojence již od nejmenší velikosti 50

– stříh na oblíbené látkové plenky

– a tolik poptávané pánské modely, konkrétně nadčasové triko, mikina a tepláky ve velikostech 48-56:

O pánské modely je vždy zájem, ale v celé historii časopisu se jich objevilo jen pár, až do roku 2017, kdy vyšlo číslo Family, proto byl předtím právě o číslo 3/2005 číslo takový zájem.

Šila jsem podle těchto střihů pro mého muže mikinu z kojeneckého plyše a tepláky, obě látky byly tradičně z Batani, a spokojenost byla veliká. Jen tepláky jsem musela trochu zužovat, teď se přece jen oproti roku 2005 nosí vyštíhlenější silueta. Ukázku modelu bohužel nemůžu doložit, mám přísně zakázano mou drahou polovičku prezentovat (a nesmím ani naznačovat;-), tak můžu dokumentovat jen detail kombinace. Teplákovinu jsem použila na lemy mikiny, protože finerib v šedém melíru tehdy ještě nebyl k dispozici a klidně bych to udělala znovu, svou funkci v pohodě plní.

Pokud máte o číslo zájem, je k objednání zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *