Květen pro sebe

Květen pro sebe

O výzvě #selflesssewing – Nesobecké šití jsem psala až v jejím finále. S květnovou výzvou ale otálet nebudu a sdílím ji hned v jejím počátku.

Oč jde? O pravý opak dubnové výzvy. Ta květnová má název #memademay. Tedy něco jako květen pro mne, pro mé výtvory. V dubnovém článku jsem psala o tom, že na šití pro druhé nemám moc času, že nestíhám ani šít pro sebe vše, co bych si přála. Přiznám se, že jsem byla trochu překvapená reakcemi čtenářek, které psaly, že to mají naopak, že vůbec nešijí pro sebe, ale pouze pro jiné, buď proto, že na šití pro sebe nemají odvahu, nebo už nezbude čas. Ani nevím, proč mne to překvapilo, těm důvodům naprosto rozumím, jen mne to asi nenapadlo, protože „v mé sociální bublině“ (používám aktuálně vysoce módní formulaci:) to tak momentálně nikdo nemá.

Tak právě pro tyto čtenářky, a všechny ostatní, kdo to mají také tak, je právě tato výzva. V čem spočívá:

Celý měsíc květen je zaměřený  na to, že budete hrdě prezentovat své výtvory. Může to být výtvor šitý, háčkovaný, pletený, vyšívaný, paličkovaný, šperky z korálků, sponky, brože z filcu, cokoliv. Zkrátka něco, co jste pro sebe samy vytvořily (opět zde cílím spíše na ženy, pánové prominou). A v květnu to budete pyšně nosit. Každý den něco. Tedy na této podmínce se samozřejmě netrvá, ale víte, jak je to s výzvou, výzva je o překonávání, o překročení vlastních hranic. Možná máte svých výtvorů víc, než si vůbec uvědomujete, možná ty menší přehlížíte nebo podceňujete, nezdají se vám dost dobré. Tak teď je čas je vytáhnout, ukázat světu. Možná při tom zjistíte, že těch drobností, které jste postupem času vytvořily, není tak málo a když vytáhnete ze zásuvky i ty zdánlivě obyčejné náušnice z korálků, tak těch 20-30 kousků na celý měsíc nasbíráte. Pochlubte se s nimi! Třeba budou kolegové v práci překvapení, jak jste šikovná, třeba zjistíte, že vám vlastní oblečení nebo šperky sluší a sedí mnohem víc, než ty kupované a povzbudí vás to do dalšího tvoření. Za zkoušku to určitě stojí!

Výzva samozřejmě „frčí“ hlavně na Instagramu, hashtag je #memademay nebo #memademay2018, můžete se inspirovat.

Tak co, povzbudí vás tato výzva,  zúčastníte se? Budete vyrábět / šít / háčkovat / plést něco nového nebo sáhnete do zásob? Napište to do komentářů níže, těším se na vaše názory.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *